FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jak sprawdzić dojazd z mieszkania do mojej uczelni komunikacją miejską?

Najprostszym sposobem sprawdzenia jak możesz dojechać z pokoju który od nas wynajmiesz na swoją uczelnię, czy w inne ważne dla Ciebie miejsce jest skorzystanie ze strony www.krakow.jakdojade.pl. W prawym górnym rogu obok ikonki Z wpisujesz adres budynku, w którym znajduje się pokój, który chcesz wynająć. Następnie przy ikonce DO wpisujesz dokąd chcesz jechać np. Uniwersytet Rolniczy. Teraz klikasz SZUKAJ. Na stronie odnajdziesz takie informacje, jak:

-      czas przejazdu komunikacją miejską,

-      ilość przystanków, które musisz przejechać,

-      numery linii z których możesz skorzystać,

-      nazwy przystanków, z jakich odjeżdża dany autobus i czas odjazdu.

 

Jak rozliczane są opłaty za media i co dokładnie rozliczacie?

Dostaniesz od nas fakturę ( sumaryczna opłata za czynsz + media). Co miesiąc jest generowana dla najemcy ta sama faktura. Znajdzie się na niej ustalona kwota wynajmu za pokój, powiększona o opłatę za media które są zawsze STAŁE i wynoszą 160zł (prąd , gaz , woda, Internet, wywóz śmieci). Po sezonie grzewczym Najemca nie ponosi dodatkowych opłat.

 

Dlaczego stosują Państwo podwójne zabezpieczenie tj. kaucja i ubezpieczenie?

- Drogi Najemco ubezpieczenie jest tylko i wyłącznie dla Ciebie! Jeśli w mieszkaniu dojdzie do przypadkowego uszkodzenia to lepiej aby pokryło to ubezpieczenie niż miałbyś to płacić z kaucji. Kaucja natomiast jest wymagana przy każdej umowie najmu i jest rozliczana i zwraca najemcy po okresie najmu. 


Dla kogo jest przeznaczone mieszkanie?

Mieszkanie przeznaczone jest dla młodych osób studiujących i pracujących do 30 roku życia.

 Dlaczego nie mam normalnej możliwości wypowiedzenia umowy?

- Ależ jest, wystarczy znaleźć kogoś na swoje miejsce i w takim wypadku nie musi Pan/Pani płacić za 3-miesięczny okres wypowiedzenia.


Kiedy mieszkanie wynajmuje u Państwa młoda studiująca osoba czy jest potrzebne poręczenie?

- Jeśli Pan/ Pani pracuje to przyjmujemy tylko zaświadczenie z miejsca pracy. Jeżeli nie to oznacza że nie posiada posiadam Pan/Pani stałego dochodu, dlatego też prosimy o poręczenie rodzica.

 

Nie chcę ujawniać mojej umowy z pracy i swoich zarobków, to moja prywatna sprawa.

- Nie potrzebujemy informacji o dokładnych Pana/Pani zarobkach , wystarczy nam potwierdzenie , że jest Pan zatrudniony w danej firmie.

 
Jeśli będę chciał/a się wyprowadzić wcześniej i nie znajdę nikogo na swoje miejsce?

- Pokój jest w świetnej lokalizacji, nasi dotychczasowi lokatorzy nigdy nie mieli z tym problemu. Jednak jeśli sprawiłoby to Panu/Pani problem oferujemy usługę znalezienia nowej osoby za Pana/Panią.


Jaki standard polecamy?

Dbamy o to aby nasze mieszkania były odświeżone, w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty.