FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jak sprawdzić dojazd z mieszkania do mojej uczelni komunikacją miejską?

Najprostszym sposobem sprawdzenia jak możesz dojechać z pokoju który od nas wynajmiesz na swoją uczelnię, czy w inne ważne dla Ciebie miejsce jest skorzystanie ze strony www.krakow.jakdojade.pl. W prawym górnym rogu obok ikonki Z wpisujesz adres budynku, w którym znajduje się pokój, który chcesz wynająć. Następnie przy ikonce DO wpisujesz dokąd chcesz jechać np. Uniwersytet Rolniczy. Teraz klikasz SZUKAJ. Na stronie odnajdziesz takie informacje, jak:

-      czas przejazdu komunikacją miejską,

-      ilość przystanków, które musisz przejechać,

-      numery linii z których możesz skorzystać,

-      nazwy przystanków, z jakich odjeżdża dany autobus i czas odjazdu.

 

Jak rozliczane są opłaty za media i co dokładnie rozliczacie?

Dostaniesz od nas fakturę ( sumaryczna opłata za czynsz + media). Co miesiąc jest generowana dla najemcy ta sama faktura. Znajdzie się na niej ustalona kwota wynajmu za pokój, powiększona o opłatę za media które są zawsze STAŁE i wynoszą 160zł (prąd , gaz , woda, Internet, wywóz śmieci). Po sezonie grzewczym Najemca nie ponosi dodatkowych opłat.

 

Dlaczego stosują Państwo podwójne zabezpieczenie tj. kaucja i ubezpieczenie?

- Drogi Najemco ubezpieczenie jest tylko i wyłącznie dla Ciebie! Jeśli w mieszkaniu dojdzie do przypadkowego uszkodzenia to lepiej aby pokryło to ubezpieczenie niż miałbyś to płacić z kaucji. Kaucja natomiast jest wymagana przy każdej umowie najmu i jest rozliczana i zwraca najemcy do okresie najmu.  Dla kogo jest przeznaczone mieszkanie?

Mieszkanie przeznaczone jest dla młodych osób studiujących i pracujących do 30 roku życia.

 

 Dlaczego nie mam normalnej możliwości wypowiedzenia umowy?

- Ależ jest, wystarczy znaleźć kogoś na swoje miejsce i w takim wypadku nie musi Pan/Pani płacić za 3-miesięczny okres wypowiedzenia.


Kiedy mieszkanie wynajmuje u Państwa młoda studiująca osoba czy jest potrzebne poręczenie?

- Jeśli Pan/ Pani pracuje to przyjmujemy tylko zaświadczenie z miejsca pracy. Jeżeli nie to oznacza że nie posiada posiadam Pan/Pani stałego dochodu, dlatego też prosimy o poręczenie rodzica.

 

Nie chcę ujawniać mojej umowy z pracy i swoich zarobków, to moja prywatna sprawa.

- Nie potrzebujemy informacji o dokładnych Pana/Pani zarobkach , wystarczy nam potwierdzenie , że jest Pan zatrudniony w danej firmie.

 
Jeśli będę chciał/a się wyprowadzić wcześniej i nie znajdę nikogo na swoje miejsce?

- Pokój jest w świetnej lokalizacji, nasi dotychczasowi lokatorzy nigdy nie mieli z tym problemu. Jednak jeśli sprawiłoby to Panu/Pani problem oferujemy usługę znalezienia nowej osoby za Pana/Panią.


Jaki standard polecamy?

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."